Ekonomi

2. OSB’de hedef; 3. etap alanının genişletilmesi

Erzurum 2.Organize Sanayi Bölgesi (2.Organize Sanayi Bölgesi) Müteşebbis Heyeti 2023 yılının ilk toplantısını Vali Okay Memiş başkanlığında Aziziye ilçesinde üretimi devam eden 3. Etap bölgesinde gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ETSO Yürütme Konseyi Başkanı ve Girişimci Komite Yardımcısı Saim Özakalın ve girişimci heyet üyeleri ile bölgede devam eden altyapı çalışmaları incelendi ve görüş alışverişinde bulunuldu. tamamlama süreci. Ardından gerçekleştirilen heyet toplantısında 2022 yılı değerlendirmesi yapılarak, mevcut yatırımcıların durumu ve yapılması planlanan yeni yatırımlar ele alındı.

Özakalın; “3. etap alanını genişletmek gerekiyordu”

Toplantıda konuşan ETSO Yönetim Kurulu Lideri ve Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Saim Özakalın, 200’e yakın yatırımcıya ön tahsisi yapılan 1,5 milyon metrekarelik alanın gelecekte yatırımcıların taleplerini karşılayamayacağını belirterek, alanın genişletilmesi gerektiğine dikkat çekti. ETSO Yürütme Konseyi Lideri Özakalın, alanın önündeki askeriyeye ait 1,5 milyon metrekarelik alanın 3’üncü Etap’a eklenmesinin elzem olduğunu vurgulayarak, bunun için gerekli girişimleri yaptıklarını hatırlatarak, “Geleceğiz. Şimdi 3. Etapta kalıcı tahsisler yapılmaya başlanıyor Onun yanında 1. Sırada yer sorunu yaşayan yatırımcılarımızın durumunu 1. Etapta değerlendiriyoruz. İnşallah yerel yöneticilerimiz ve bizler, hem mevcut yatırımcılarımız hem de yeni yatırımcılarımız en kısa sürede şehrimize, sanayileşmeye, sanayileşmeye el ele vereceğiz. istihdam” dedi. – ERZURUM

niksar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu